Óvodakezdés a 2015/ 2016-os nevelési évben

 

Óvodakezdés a 2015/ 2016-os nevelési évben

 

Az óvodában a nevelési év szeptember 1-től augusztus 31-ig tart.

Az idei nevelési évben -a három éves kortól kötelező óvodába járás, és

a születések magas száma miatt- gyermeklétszámunk 2015.október 1-ig 103 főre emelkedik.

 

A csoportlétszámok a következőképen alakulnak:

-Maci csoport: 30 gyermek

-Napraforgó csoport: 30 gyermek

-Csillagvár csoport: 26 gyermek

-Mese csoport: 17 gyermek.

 

Óvodánkban az évkezdéssel személyi változások is történnek. Beckné Lengyel Gyöngyi óvodapedagógus kolléganő nyugdíjba vonul, és helyette Lakiné Krosztics Rita óvodapedagógus áll munkába 2015. augusztus 24-én. Ő a Maci csoport óvónője lesz Hlava Ferencné mellett. A többi csoportokban az óvónők, és a dajkák személye nem változik.

A Maci csoportba várjuk az új óvodásokat, heti két napon 3-3 gyermeket fogadva. Az óvónők már az óvodába érkezés előtt látogatást tesznek a családoknál, megismerkednek a gyermekekkel, ezzel is megkönnyítve a beszoktatás nehézségeit.

 

A rendszeres óvodába járásra szeretném felhívni a kedves szülők figyelmét, mert évi húsz nap igazolatlan hiányzás a családi pótlék megvonását eredményezheti. Csak írásbeli igazolást áll módunkban elfogadni./ A családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV: tv 15.§-ának 2015 szept. 1-én hatályba lépő módosítása./

 

Kérem a kedves Szülőket, hogy a kedvezményes gyermekétkezéshez a nyilatkozatokat, és az igazolásokat szíveskedjenek minél előbb az intézménybe eljuttatni, hogy szeptembertől már e szerint kerüljenek megállapításra a személyi térítési díjak.

 

Óvodánkba szeptemberben a gyermeket továbbra is orvosi és védőnői igazolással tudjuk fogadni. Az igazolások kiadásának időpontjáról a védőnők írásbeli tájékoztatást fognak közzétenni.

 

Az óvodában a nyitás 2015. augusztus 31-én, hétfőn lesz.

Minden kedves leendő és jövendő óvodásunkat sok szeretettel várunk az új nevelési évben az óvodába!

                                                                       

Böhönye, 2015. aug. 12.   

 

Osvald Jánosné

                                               int.vez

 

Pályázatkereső

 

www.pafi.hu

Közadatkereső

Joomla template by ByJoomla.com