2021 Március havi hírlevél
Kedves Böhönyei Lakosok!
A közelgő húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe. Sokunk számára erős a hit, hogy a „legmélyebb gödörből” is van kiút, van remény, van feltámadás.
A koronavírus járvány harmadik hulláma drámaian tetőzik. Reméljük, hogy az oltás „kiút” lesz mindannyiunk számára. Aki nem tudott regisztrálni, de szeretne, annak papír alapon is van lehetősége. Eljuttattuk minden családhoz a jelentkezési lapot, a kitöltésben segítségünket felajánlva.
Tájékoztatásul közöljük: a marcali kórházban már két oltópont működik, egyik a korábbi helyén a főépület második emeletén, a másik pedig a kastély épületben. Az eligazodást hétfőtől katona is segíti a kórház területén. A háziorvosoknál szintén ütemezetten zajlik az oltás.
Köszönjükmindazoknak a fáradozását, áldozatos munkáját, akik nap, mint nap helytállnak e veszélyhelyzetben, amely tartást, kitartást, felelősségvállalást, áldozatvállalást követel tőlük, tőlünk egyaránt.
Az első negyedév önkormányzati intézkedéseit folyamatosan nyomon követhették. Örömmel tájékoztatom Önöket, hogy a településünk kamerával védett községlett, mivel 20 kamera figyeli a napi történéseket a fontosabb helyeken. A rendszer természetesen bővíthető. Helyszínek:Fő utca 124., Fő 31., Ady u. 4., Széchenyi u. 3., Vásártér u. 2., Ady u. 43., Temető.
A „Szociális földprogram”keretében 118 család illetve egyén kapott vetőmag-csomagot, ezzel segítjük kiskertjük megművelését.
Településünk tavaszi virágosításáta héten elkezdjük, reméljük, kedvet kapnak Önök is lakókörnyezetük tavaszi szépítéséhez, megújításához. Idén ismét meghirdetjük a „Gondozott, virágos porta” elnevezésű felhívásunkat, várva és elismerve a szebbnél szebb előkerteket, portákat.
Önkormányzatunk szívesen ajánlja két közművesített telkét az Árpád utcábanmegvételre, lakóingatlan beépítésére, ezzel is várva a Böhönyén letelepedni szándékozókat.
A tavaszi, hűvösebb időjárás még szükségessé tette 40 m3szociális tűzifavásárlását, a folyamatosan jelentkező igények miatt. Emellett önkormányzati területeinkről „tűzifát”, termelünk ki, ezzel készülve az őszi fűtési idényre is. Igyekszünk továbbra is segítséget nyújtani az egyedi, nehéz élethelyzetben lévőknek, hozzánk fordulóknak.
Nagyon köszönjük a húsvéti térdekorációtönkormányzatunk nevében, amelyet a Sz.építők néhány tagja készített Veszprémi Beáta vezetésével.
Jegyzői tájékoztató, kérések:
Böhönye Község Önkormányzat Képviselő-testületénekatelepülési hulladékgazdálkodásról és a köztisztasági előírásokról szóló 24/2013.(IX.30.) önkormányzati rendelet 39. §-a alapján:
„(1) Az ingatlantulajdonosok kötelesek gondoskodni az ingatlan előtt, sarokingatlan esetén az ingatlan előtti és melletti: a.) járdaszakasz, járda hiányában 1 m széles területsáv, valamint ha a járda mellett zöldsáv is van, vagy az ingatlan mellett csak zöldsáv van, úgy az úttestig terjedő teljes terület, b.) nyílt árok és ennek műtárgyai, a víz hordalékát összegyűjtő műtárgyak kivételével – valamint a kérelmére engedélyezett és az általa megvalósított zárt csapadékvíz elvezető tisztántartásáról, föld és más hordalékanyag eltávolításáról. Gondoskodni köteles a csapadékvíz nyílt árokban történő elfolyásának biztosításáról.”
A közterületen lévő fák kivágására vonatkozó kérelmet a Böhönyei Közös Önkormányzati Hivatalhoz kell benyújtani, megjelölve a kivágandó fa fajtáját, mennyiségét és a kivágás okát. /Nyomtatvány ügyfélfogadási időben a hivatalban kérhető/. Amennyiben a fa kivágása engedélyezésre kerül, a munka elvégezhető azzal, hogy a kivágott fa az önkormányzat tulajdonát képezi. Felhívom a figyelmet arra, hogy a kivágást követően a kérelmezőnek pótlási kötelezettsége áll fenn.
Sürgős, halasztást nem tűrő ügyben a személyes ügyintézés is biztosított. Ebben az esetben kérjük a biztonsági intézkedések maradéktalan betartását. /Távolságtartás, maszk használata/.
Áldott, szép húsvétot, jó egészséget, szebb tavaszt kívánok.
Böhönye, 2021. március 29.
Üdvözlettel:
Bors András Zsoldos Márta Piroska jegyző polgármester
|
A 112-es segélyhívó szám használata
SOMOGY MEGYEI RENDŐR-FŐKAPITÁNYSÁG BŰNÜGYI IGAZGATÓSÁG Bűnmegelőzési Osztály 7400 Kaposvár, Szent Imre u. 14/c. Pf.:121 TEL:82/502-700-2732, FAX:82/502-700-2772 E-mail:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
A 112 egy egységes európai segélyhívószám, amely rendelkezésre áll és ingyenesen hívható mind vezetékes, mind mobiltelefonról bárhol az Európai Unióban, sőt szinte az egész kontinensen. A 112 az Európai Unió tagállamainak a nap 24 órájában hívható segélyhívó száma, amelynek hívásával azonnali segítség kapható a készenléti szervektől (Rendőrség, Mentőszolgálat, Katasztrófavédelem). A 112-es segélyhívó központ az Országos Rendőr-főkapitányság egyik szervezeti egysége, ahol elvégzik a rendőrség, a mentők és tűzoltók értesítését. A 112-es segélyhívó szám minden nyilvános, vezetékes és mobiltelefonról ingyenesen hívható. A legtöbb mobiltelefonon a 112-es szám a billentyűzár feloldása nélkül is hívható. Abban az esetben is lehet 112-es hívást kezdeményezni, ha nincs hálózat a mobiltelefonon.
Hol fogadják a 112-es segélyhívást? Hazánkban Miskolcon és Szombathelyen alakították ki a hívásfogadó központokat, ahol a hívásfogadó operátorok fogadják és szükség esetén onnan továbbítják a bejelentéseket az illetékes, intézkedő készenléti szervek részére.
Az Európai Segélyhívó szám:
Mikor kell hívnunk a 112-t?
Mi a teendő segélyhívás kezdeményezésekor?
Segélyhíváskor mit kell mindenképpen elmondani? A 112-es segélyhívószám felhívását követően a hívásfogadó központ operátora jelentkezik, aki az alábbi alapinformációkat fogja megkérdezni (a körülmények és a lehetőségek függvényében amennyire lehet nyugodtan, tagoltan és érthetően kell válaszolni):
Az operátor által feltett legfontosabb kérdések:
Ezekben az esetekben TILOS hívni a segélyhívó számot:
Az indokolatlan hívások túlterhelhetik a rendszert, veszélybe sodorva azoknak az életét, Csak indokolt esetben hívd a 112-es segélyhívó számot! A 112-es segélyhívó szám indokolatlan hívása a szabálysértésekről, a szabályértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény értelmében szabálysértésnek minősül, mely pénzbírságot vagy elzárást vonhat maga után. A pénzbírság legmagasabb összege százötvenezer forint. Népszerűsítés Hogy a szolgáltatás bekerüljön a köztudatba, 2009 februárjában az Európai Bizottság, Parlament és Tanács kijelölték február 11-ét a 112-es európai segélyhívó napjának. Ezen a napon Unió-szerte népszerűsítő és kapcsolatépítő programok szolgálják az egységes európai segélyhívószám használatának elterjesztését. Ezen felül az új, 2009 júliusában hatályba lépett, telekommunikációs szolgáltatásokkal kapcsolatos rendelet előírja, hogy az EU más tagállamaiba beutazó polgárok a mobilkészülékeikre SMS-ben tájékoztatást kapjanak a 112-es európai segélyhívószámról. 112-es Nap A 112-es napot az Európai Unió tagállamaiban minden év február 11-én tartják. A 112-es nap célja, hogy felhívja a közvélemény figyelmét a 112-es segélyhívószámra. A jeles nap célja továbbá, hogy rámutasson az egymásra odafigyelés és az egymásnak nyújtott segítség fontosságára. A hivatalos 112-es napot 2009-ben alapította az Európai Unió. Ez a nap kiváló lehetőség a lakosság tájékoztatására arról, hogy a 112-es hívószám életet menthet. Évről-évre egyre több tagállam ragadja meg a lehetőségét annak, hogy uniós mintára megszervezze a saját 112-es napját.
Érdekesség Nem véletlenszerű számsor a 112. A segélyhívószámok megalkotásánál kiemelt figyelmet fordítottak arra, hogy praktikusak, könnyen beüthetők és megjegyezhetők lehessenek. Külön szempont volt, hogy a telefonszám legalább két különböző számjegyből álljon, ezzel is elkerülve a félretárcsázást
bár a modern eszközökben ezt nehéz kiküszöbölni, hiszen az új iPhone 8 és iPhone X készülékekben megjelenő gyorstárcsázó szolgáltatás bevezetésével jelentősen emelkedett a véletlenül tárcsázott segélyhívások száma. Ezen felül a telefonbetyárkodásnak, illetve egyéb külső hatásoknak, például a véletlen „zsebtárcsázásnak” sem szabad félreértést okoznia. Az Egyesült Királyságban használatos segélyhívón épp ez utóbbi okból magas a téves hívások száma, hiszen a 999-es számot akár véletlenül is beüthetjük. A 112-es szám továbbra is nagyon egyszerű, tehát valós vészhelyzet esetén villámgyorsan beüthető, de a kissé megvariált számjegyek miatt máris kevesebb a fals hívás.
|
Tisztelt Hölgyem / Uram!
Már több mint 1,7 millió honfitársunk kapott oltást Magyarországon. Hazánk az uniós országok beoltottsági sorrendjében Málta után a második helyen áll. Ez elsősorban annak köszönhető, hogy jelenleg ötféle vakcinával zajlik az oltás. Az elmúlt napokban két újabb oltóanyagot engedélyezett a magyar gyógyszerészeti hatóság (CoviShield, CanSino vakcinák). Ezekből néhány hét múlva érkezhetnek az első szállítmányok. A járvány harmadik hulláma erőteljesen terjed. A vírusfertőzés súlyos lefolyásának életkoruknál fogva leginkább az idősek kitettek. Ezért az oltási programban elsőbbséget élveznek. A regisztrált 65 év felettiek 65%-a már megkapta az oltást, a többiek is hamarosan sorra fognak kerülni. Különösen fontosnak tartjuk, hogy idős honfitársaink minél hamarabb megkapják a védettséget. Ennek érdekében minden olyan 65 év feletti állampolgár, aki még nem regisztrált az oltásra, postai úton újra megkapja a regisztrációs lapot. (Interneten is lehet regisztrálni a vakcinainfo.gov.hu oldalon.) Kérjük, amennyiben van olyan családtagja vagy ismerőse, aki még nem regisztrált az oltásra, biztassa arra Ön is, hogy tegye meg! A vakcina életet ment. Tisztelettel: Koronavírus Tájékoztatási Központ |
Tisztelt Lakosság!
Örömmel tájékoztatjuk Önöket, hogy településünk közbiztonságának javítása érdekében, 2021. március 16. napjától, Böhönye község területén a közterületi térfigyelő kamera-rendszer üzembe helyezésre kerül. A kamerák telepítése az alábbi helyszíneken történt: Fő utca 124, Ady u. 4., Széchenyi u. 3., Vásártér u. 2., Ady u. 43., Temető. Böhönye, 2021. március 16.
Tisztelettel: Zsoldos Márta Piroska polgármester
|
Tisztelt Böhönyei Lakosok!
A kormány kijárási korlátozást léptet életbe március 28-tól április 11-igMagyarország egész területére.
A szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény 1. § (1) bekezdésétől eltérően szabálysértést követ el, aki az e rendeletben meghatározott korlátozó intézkedést megszegi.
A Szabstv. 11. § (1) bekezdésétől eltérően az (1) bekezdés szerinti szabálysértés esetén a pénzbírság legalacsonyabb összege ötezerf orint, legmagasabb összege ötszázezer forint.
Tisztelettel kérjük az intézkedések betartását és vigyázzunk egymásra!
Böhönye, 2020.03.27.
Böhönye Község Önkormányzata
|